Problemem społecznym jest niewiedza na temat ataków terrorystycznych i zachowań z nimi związanych. Większość z nich ma braki w zakresie postępowania podczas zamachu. Chcemy przekazać ludziom jak największa ilość przydatnych informacji odnośnie napadów i pomocy osobom poszkodowanym. Dzieki temu można uniknąć wielu tragedi młodych ludzi i ich rodzin. Naszym celem jest kształcenie społeczeństwa oraz poszerzanie ich wiedzy.

Projekt „Safe In Danger” zajmuje się edukowaniem i poszerzaniem wiedzy młodych ludzi, do których 11.03.2019r wyszły z inicjatywą prelekcji uczennice Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonych Europy.  Wykłady te przeprowadzono na temat różnych form terroryzmu m.in. wtargnięcie napastnika na teren szkoły, galeri handlowej lub dużego zgromadzenia ludzi oraz podłożenia bomby i skutków takich zachowań jakimi jest pierwsza pomoc osobom poszkodowanym. Podczas pogadanek prowadzonych przez naszą grupę wskazane zostały postępowania w przypadku wtargnięcia napastnika na teren szkoły, dużych obiektów typu galeria handlowej czy zgromadzeń masowych ludzi tj. koncert, podłożenie bomby i pierwszej pomocy. Ponadto wykonano ćwiczenia dotyczące pierwszej pomocy, bandażowania i opatrywania ran, a także grupa pokazała jak pomóc osobom poszkodowanym, nie zawsze profesjonalnymi rzeczami, lecz takimi, które mamy pod ręka. Beneficjentami tego projektu są nauczyciele i uczniowie lokalnej szkoły SP3 m.in. 6, 7 i 8 klasy podstawówki. 20.03.2019 odbył się pozorowany atak terrorystyczny i ewakuacja szkoły.

12
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Nazwa „Safe in Danger” pochodzi z języka angielskiego i oznacza „Bezpieczeństwo w niebezpieczeństwie”.

13

​Nadzór nad projektem i przygotowanie licealistek przeprowadził pan Andrzej Świerczyński z firmy Sitech Sp. z o.o. Uczestnicy projektu są bardzo zadowoleni z efektów, jakie przyniosły ich prelekcje i ćwiczenia praktyczne. Planują w dalszym ciągu edukować polkowickich uczniów.